• Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 91 επισκέπτες και κανένα μέλος

Την Κυριακή, 9 Δεκεμβρίου μετά το τέλος της Θείας Λειτουργίας πραγματοποιήθηκε η τρίτη συνάντηση Νέων Οικογενειών-Ζευγαριών της ενορίας μας. Προσκεκλημένος ομιλητής ήταν ο Πανοσιολογιώτατος Αρχιμ. π. Μάρκελλος Καμπάνης, ο οποίος με το ζεστό και καρδιακό του λόγο τόνισε την ανάγκη εξεύρεσης κοινού χρόνου για την οικογένεια αλλά και για το ζευγάρι. “Δεν είναι πολυτέλεια για την οικογένεια και το ζευγάρι οι κοινές στιγμές, είναι φάρμακο, είναι παρηγοριά, είναι η απάντηση στους τρελούς ρυθμούς της καθημερινότητας”.
Στη συνέχεια ο π. Μάρκελλος μίλησε για την ανάγκη δραστηριοποίησης-κινητοποίησης των γονέων δημιουργίας χριστιανικού πνευματικού κλίματος, μέσα στην οικογένεια και την ύπαρξη αντίστοιχων ερεθισμάτων.
Η συνάντηση ολοκληρώθηκε με ένα πλούσιο οικογενειακό γεύμα που είχαν ετοιμάσει οι συμμετέχοντες, όπου στο τέλος ορίστηκε η επόμενη συνάντηση μέσα στην περίοδο του αγίου Δωδεκαημέρου.