ΕΟΡΤΗ ΛΗΞΗΣ ΚΑΤΗΧΗΤΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ Ε’ ΣΤ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ

Πραξ. 2,44: «Πάντες δὲ οἱ πιστεύοντες ἦσαν ἐπὶ τὸ αὐτὸ καὶ εἶχον ἅπαντα κοινά».
Όλοι δε αυτοί που είχαν πιστέψει, ευρίσκοντο σε συνεχή επικοινωνία και ενότητα μεταξύ τους και είχαν τα πάντα κοινά.

Τις «Αγάπες» των πρώτων χριστιανών, όπως τις περιγράφουν οι Πράξεις των Αποστόλων, θα επιχειρήσουμε να επαναλάβουμε ως ενοριακή κοινότητα, την Κυριακή 4 Ιανουαρίου το βράδυ, ώρα 6.00 έως 8,00, στον Ιερό Ναό μας.
Στο πλαίσιο των Ενοριακών Φιλικών Συνάξεως, θα συναχθούμε στον ισόγειο Ναό, ώρα 6.00 το απόγευμα, όσοι ενορίτες επιθυμούν (αλλά και αδελφοί από άλλες ενορίες) και αφού παρακολουθήσουμε ένα ευχάριστο και πολύ διδακτικό πρόγραμμα με κινηματογραφική προβολή και άλλες εκπλήξεις…, θα παρακαθήσουμε σε δείπνο. Τα φαγητά θα τα φέρουμε από το σπίτι μας και θα τα μοιραστούμε με τους αδελφούς μας, μέσα σε ατμόσφαιρα χαράς και θείας ευλογίας. Θα ακολουθήσει κλήρωση δώρων και η βραδιά θα κλείσει με απόδειπνο.
Σε αυτή την ενοριακή-οικογενειακή εκδήλωση είστε προσκεκλημένοι όλοι.
Με πολύ χαρά θα σας περιμένουμε.
Μη ξεχάσετε να πάρετε μαζί σας το φαγητό σας!