ΕΟΡΤΗ ΛΗΞΗΣ ΚΑΤΗΧΗΤΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ Ε’ ΣΤ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ

Παρά τις θερινές διακοπές, συνεχίζονται κανονικά οι νεανικές ενοριακές συναντήσεις, που πραγματοποιούνται τρεις φορές την εβδομάδα με την παρουσία δεκάδων νέων. Συγκεκριμένα:

Την Κυριακή, ώρα 8,00 μ.μ. στην αίθουσα του Ενοριακού Πνευματικού Κέντρου. Στη συνάντηση αυτή γίνεται αναφορά σε θέματα ορθόδοξης θεολογίας. Μετά τον διάλογο, ακολουθεί το μικρό Απόδειπνο.

Την Τρίτη, ώρα 8,15 μ.μ. στον ισόγειο Ιερό Ναό. Της συναντήσεως αυτής προηγείται το μικρό Απόδειπνο με τους Χαιρετισμούς της Θεοτόκου. Ακολουθεί ερμηνεία του βιβλίου της Παλαιάς Διαθήκης, Σοφία Σολομώντος.

Την Πέμπτη, ώρα 8,15 στον ισόγειο Ιερό Ναό. Και αυτής της συναντήσεως προηγείται το μικρό Απόδειπνο με τους Χαιρετισμούς της Θεοτόκου. Στη συνέχεια γίνεται ανάλυση των λόγων από την "Κλίμακα" του Αγίου Ιωάννου του Σιναῒτη.