• Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 117 επισκέπτες και κανένα μέλος

Με την ευλογία του Θεού ολοκληρώθηκε η πρώτη μέρα του 4/ήμερου ενοριακού προσκυνήματος στην ανατολική Μακεδονία. Οι 52 προσκυνητές από την πρώτη στιγμή δημιούργησαν μια ατμόσφαιρα αγάπης, συνεννόησης και αλληλεγγύης μεταξύ τους. Με αυτές τις προϋποθέσεις και με σύμμαχο την ηλιόλουστη ημέρα - άλλο ένα δώρο της αγάπης του Θεού - έγινε επίσκεψη στην Ι. Μονή Οσίου Εφραίμ στην περιοχή Κονταριώτισσα νομού Πιερίας και στον προσκηνιματικο Ναό του Αγίου Μεγαλομάρτυρος Δημητρίου του Μυροβλύτου στη Θεσσαλονίκη. Τις απογευματινές ώρες οι προσκυνητές απόλαυσαν έναν περίπατο στην χριστουγεννιάτικα στολισμένη πλατεία Αριστοτέλους και μετά το απόδειπνο που έγινε καθ οδόν εντός του αυτοκινήτου, κατέληξαν στο υπέροχο ξενοδοχείο “Siiris” στην πανέμορφη πόλη των Σερρών.ετά το απόδειπνο που έγινε καθ οδόν εντός του αυτοκινήτου, κατέληξαν στο υπέροχο ξενοδοχείο “Siiris” στην πανέμορφη πόλη των Σερρών.