Η 6η μέρα του Ενοριακού Προσκυνήματος στους Αγίους Τόπους 2022

Έκτη και τελευταία μέρα από την εξαήμερη προσκυνηματική εκδρομή στους Αγίους Τόπους και οι προσκυνητές μας, αφού λειτουργήθηκαν σήμερα το πρωί, 29 Ιουλίου, στην Γεθσημανή, όπου εκεί βρίσκεται το πάνσεπτο Θεομητορικό μνήμα της Υπεραγίας Θεοτόκου αλλά και η θαυματουργή εικόνα της, της επωνομαζομένης Ιεροσολυμίτισσας, συνέχισαν το πρόγραμμα τους με επισκέψεις και ξεναγήσεις στην Ιερά Μονή Αγίου Γερασίμου του Ιορδανίτη, στην Ιερά Μονή Σεϊνδανάγιας, στον Πανάγιο Τάφο, τον φρικτό Γολγοθά και τα άλλα σημαντικά προσκυνήματα και μέρη της παλαιάς Ιερουσαλήμ, ως "ανακεφαλαίωση" του εξαήμερου προσκυνήματος.

Προσευχή αλλά και διακαής πόθος όλων των προσκυνητών είναι, ο Θεός να τους αξιώσει και άλλες φορές να φθάσουν ως ταπεινοί ικέτες στην Αγία Γη.

Ιερός Ναός Αγίου Δημητρίου
Δήμου Αγίου Δημητρίου

Διεύθυνση: Πλατεία Αγίου Δημητρίου,
Άγιος Δημήτριος Αττική (17343)

Email: inad@otenet.gr
website: https://in-ad.gr

Τηλέφωνο: +30 210 9712456
Φαξ : +30 210 9715125

Εγγραφή στο Newsletter

«Τίποτε δεν γίνεται εμπόδιο στον άνθρωπο να ευαρεστήσει στον Θεό, αρκεί να έχει καλή πρόθεση».

Αγ. Θεοφύλακτος Βουλγαρίας